NAZ büyüyor

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

29 Mayıs 2013 Çarşamba

Su Çiçeği :(
Bu resimlerin üzerine söyleyecek yazacak fazla birşeyim yok, zaten yazacak enerjimde yok malesef moralim çok bozuk. İsyan etmiyim diyorum, diyorum ama bir türlü hastalıklardan kurtulamıyoruz. Biri bitmeden biri başlıyor. Dün sabah tüm vücudunda çıkan kırmızılıkları görür görmez hemen doktora gittik evet su çiçeği olmuş bu defa kuzucuğum. 10-15 gündür süren bu alerjik öksürük bundan kaynaklıymış çünkü bu hastalığın vücutta 10-15 gün kuluçka dönemi varmış. Yine alerjik şurup içiyor. Kaşıntıları için merhem sürüyoruz. Ateşi çıkıyor calpol veriyoruz. Kaşınıyor heryeri çıldırıyor kaşıntıdan ve sürekli ağlıyor. Bugün sabah tüm kızarıkcıklar tavan yapmış durumdaydı ve tüm vücudunu sarmıştı, kaşıntıdan yerinde duramuyordu , heryerini merhemledim.
Canım çok sıkkın ben sağlık ocağı tüm aşıları yapıyor sanıyordum ama su çiçeği aşısını yapmıyormuş. Hemen gittim sağlık ocağına olmamış aşı dediler ve artık yapacak bişey yok. Biz size söyledik 1 yaşında dışardan alıp yaptırın demişlerdi ama çok önemli mi dediğimde yooo dediler. Bende önemsemedim ve şu anda çok ağır geçiriyor. Yine tecrübesiz anne modeli çizdim ve çocuğum malesef ağır geçiriyor hastalığı :( Çok üzgünüm, çok moralim bozuk elbet tüm çocuklar oluyor ama Naz çok üst üste hastalanıyor nerdeyse doğduğundan bu yana doktordayız ya hasta ya diş çıkartıyor ya ateş ya bronşit ya nezle hiç hastalıksız zamanı geçmiyor hep bugünede şükürler olsun diyorum ama neden hep Naz oluyor demeden edemiyorum. Ya adından dolayı Naz lı ya da bir yerde bir hata var ama yinede şükürler olsun ne diyeyim Artık ben böyle hastalık postları yazmak istemiyorummmmm , bitsin bunlar ve güzel günlerimizi, anılarımızı yazayım :(14 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyileşir kuzucuk.. ben de oğluma su çiçeği aşısı yaptırayım o zaman, hasta oldu mu çok zayıflıyor bizimki de. Sağlıklı günler dilerim..

  YanıtlaSil
 2. çok teşekkür ederiz, umarım iyileşir. mutlaka yaptırın sağlıkla kalın sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Çok geçmiş olsun canım:(kıyamam ya bizde ağır atlatmıştık...İnşallah çabuk atlatır, sağlığına en kısa zamanda kavuşması dileğiyle...

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkür ederiz. umarım çabucak atlatıra. sevgiler bizden size

  YanıtlaSil
 5. canim benim, sakin bozma moralini canini sikma,olur atlatir,ust uste gelmis bu yuzden belki ama azcik daha sabredin butun bu gunler gececek,guzelliklerle dolu yazilarinizi heyecanla bekliyorum. Nazi kocaman opuyoruz, sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Kuzularımıza birşey olduğunda içimiz sızlıyor. Annelik böyle bir şey. Çok geçmiş olsun. Çok üzüldüm.

  YanıtlaSil
 7. AYYY yavrum yaaa çok üzüldüm hilalcim küçücük bedenlerinde böyle şeyler görünce bende hüngür hüngür ağlıyorum. çok geçmiş olsun en azından şimdiden atlattı bak ilerde su çiçeği derdin olmayacak öyle düşün.

  YanıtlaSil
 8. Canım üzüntünü tüm kalbimle hissettim,en çok da kaşınmasına üzüldüm.Geçecek tabii ama anne için çok zor.Ne desem üzüntün geçmeyecek.Ege de bugün koltuktan düştü ve alnı morardı çok moralim bozuldu hala bozuk.Allah evlatlarımızı korusun,hep daima,biz görsek de görmesek de..

  YanıtlaSil
 9. etkaca; çok teşekkür ederim, yorumunu okumak iyi geldi bana. inşallah o güzel günlere az kaldı :) yazıcam buraya

  YanıtlaSil
 10. sevinç; aynen öyle hemde nasıl sızlıyor, yüzüm hiç gülmüyor , hepsine sağlık sıhhat versin inş..

  YanıtlaSil
 11. güzincim atlattı ama yazık yavrum ağır atlattı heryeri kıpkırmızı moralim bozuluyor onu öyle gördükçe, geçecek ne yapalım :) öpüyorum sizi

  YanıtlaSil
 12. tubacım sizede çok geçmiş olsun. allah korusun evlatlarımızı önce allaha sonra bize emanet. benim hem moralim bozuk hem sinirlerim çok bozuk bu hastalıklar bizi ve beni yıprattı. öpüyorum canım sizi

  YanıtlaSil
 13. Sen yine de isyan etme Hilal cim,Allah beterinden saklasın,tüm çocuklar geçirecek bunları,3 yaşa kadar tüm hastalıklar daha sorunlu oluyor, dişlerde öyle ama hepsi bittiğinde annelere bahar geliyor, hem 3 yaştan sonra dertlerini daha iyi anlattıklarından,hem büyüdüklerinden daha kolay oluyor hastalık devreleri. çok geçmiş olsun canım,ayrıca söylemeliyim ki; şu dönem heryerde suçiçeği salgını var,çok duyuyorum.bak 15 yaşından sonra tehlikeli deniyor geçirmesi.biliyorum üstüste oldu ama toptan biteceğini düşünerek rahatlat kendini, çok öpüyorum senide benekli kuzunu da :)
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 14. ferdacım canım çok sağol biraz sinirlerim yıprandı sanırım ama toparlanmalı kuzucuğa destek olmalıyım. Atlatacak bunuda inşallah. Haklısın beterin beteri var bunada şükür diyelim. Kırmızı bebekli komik oldu biraz. :) bizde sizi çok öpüyoruz. çok teşekkür ederim desteğin için :))))

  YanıtlaSil

Hayat paylaştıkça güzel.Siz de fikrinizi yazın ve paylaşın :)